USD28,87
EURO31,51
JPY19,37
RUB0,326600
GBP36,22
EURO/USD1,09
BIST7.898,59
GR. ALTIN1.850,19
BTC37.325,13

Alfa Solar Enerji Halka Arz Edecek! Alfa Solar Enerji Halka Arz Ne Zaman ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Halka Arz Edecek olan firmaları siz değerli takipçilerimiz için detaylı bir şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Son günlerin dikkat çeken Halka Arz firmaları arasında yer alan Alfa Solar Enerji Halka Arz detayları sitemizde sizlerle.

Alfa Solar Enerji, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler liderliğinde, 9.200.000 tane payını halka arz edeceğini açıkladı. Şirket payları halka arz ardından, Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Şirket çıkarılmış sermayesinin 40 milyon liradan, 46 milyon liraya çıkarılması sebebi ile 6.000.000 TL nominal değerli pay ve ortak Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları’na ait 3.200.000 TL nominal değerli pay olmak üzere, toplamda 9.200.000 adet payın halka arz edilmesi için SPK’ya başvuruda bulundu.

Talep toplama sürecinin 3 iş günü olması ve halka arzın 2022 senesinin son çeyreğinde gerçekleşmesi biliniyor. Şirket paylarının halka arzı, Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En iyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Halka arzda, tahsisat grubunda “Yüksek Başvurulu Yatırımcı” tahsisat grubu da yer alacak.

Dağıtım yöntemi; Oransal dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 9.200.000

Halka arz kodu; ALFAS

Tahsisat Oranı; Açıklanmadı

İşlem göreceği Pazar; Şirket payları BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

Şirket Tarafından Verilen Taahhüt

Şirket payları, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten bu yana 1 sene süresinde,  şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak bir biçimde satışa yada halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve Borsa İstanbul’a veya SPK’ya ve yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhütte bulunmuştur.

Halka Arz Gerekçesi ve Gelirlerin Kullanım Yerleri

Alfa Solar paylarının halka arzı, sermaye artırımı ve mevcut ortakların sahip olduğu payların satışı şeklinde olacak. Şirketin pay sahibi Alfa Kazan’a ait olan paylardan toplam 3.200.000 adet pay ve Şirket tarafından yeni ihraç edilecek toplamda 6.000.000 pay ile birlikte toplam 9.200.000 adet pay halka arz kapsamında satılacak.

Reklam Alanı

Şirket, pay sahibi Alfa Kazan satışından herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Şirketin, sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni payların halka arzı neticesinde elde edeceği brüt halka arz gelirinden, ilgili masraf ve maliyetler düşüldükten sonra kalan fonun, aşağıda gösterilen oranlarda ve amaçlarla kullanılması planlanıyor;

– Yeni fabrika yatırımının sonuçlandırılması ve ek depo yapımı,

– İşletme sermayesi

– Şirket fabrikalarının elektrik ihtiyacını karşılayacak ve tüketim kadar üretim yapacak GES kurulması

Alfa Solar Enerji

Alfa Solar Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından, güneş enerjisi sektöründe gerçek kalite anlayışı ve üretim tecrübesini Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde deneyimli Teknik kadrosu ile fotovoltaik (PV) panel üretim tesisinde dünyaya örnek, kendi geliştirdiği farklılıklarla ultra modern tesiste sıfır hata anlayışı ile yalın üretim yaparak yüksek kalitede fotovoltaik (PV) panelleri gururla üretmektedir.

6000 m² yüksek teknoloji ürünü robotik üretim hattı ve deneyimli Teknik personeli sayesinde ;

Yüksek verimli panelleriyle ilk yatırım maliyetinde, hızlı geri dönüşüm sağlayarak, 25 sene boyunca ürün garantisi sunmaktadır.

Müşterilerini en doğru şekilde yönlendirerek, kaliteli, TUV sertifikalı, Avrupa Standartlarında lisanslı ürünler üretir.
Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize olan beklentilerini dünya çapında istikrar ve güvenilirliği ile garanti eder.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!