USD28,86
EURO31,61
JPY19,08
RUB0,290100
GBP36,46
EURO/USD1,09
BIST7.959,95
GR. ALTIN1.858,26
BTC37.811,96

Enerji Firması 3. Çeyrekte gelirini 3 kat artırdığını açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Aydem Yenilenebilir Enerji firmasının senenin ilk dokuz ayında elde ettiği geliri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 231’lik artışla 3 milyar TL’yi aşmış durumda. Şirket, ilk iki çeyrekte devam eden finansal yükselişini, üçüncü çeyrekte de devam ettirdi.

Türkiye’nin %100 yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi olmayı başaran Aydem Yenilenebilir Enerji, 2022 senesi ilk 9 aylık konsolide finansal raporunu, KAP üzerinden açıkladı. Geçen yılın aynı dönemine göre gelirini yaklaşık 3 kat artıran Aydem Yenilenebilir Enerji, FAVÖK’ünü de geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 338’lik artışla, 2 milyar 794 milyon TL’ye yükseltmeyi başardı.  Firma, yılın ilk çeyreğinden itibaren devam eden finansal yükselişini üçüncü çeyrekte de sürdürmeyi başardı.

 

Ömer Fatih Keha Konuşu; Yatırım çalışmalarımız son hızıyla devam edecek.

Uşak RES’te yapımına devam edilen hibrit güneş santrali yatırımı ve yine aynı santralde planlanan 102 MW’lık rüzgâr kapasite artırımı projesiyle ilgili bilgiler paylaşan Keha, “Yeni piyasa koşulları ve hibrit yönetmeliği, kapasite artışı projelerindeki fizibilitenin önceki yıllara göre daha olumlu bir tablo çizmesine katkı sağladı. Bununla beraber kapasite artışı yatırımları, daha avantajlı bir yatırım fırsatına dönüştü. 2023 yılı sonuna kadar kurulu gücümüzde yüzde 35 büyüme hedefi doğrultusunda çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Büyüme hedefimizin ilk lokasyonu olan Uşak RES’te, Türkiye’nin en büyük hibrit güneş santrali kurulumumuz devam ederken; 102 MW’lık rüzgâr kapasite artışı projemizde de saha çalışmalarımıza başladık. 2023 sonuna kadar Uşak’taki 61,5 MW rüzgâr enerji santrali gücümüzü, 200 MW’a çıkarmış ve 100 MW hibrit güneş enerji santrali ile birlikte toplam 300 MW’lık bir tesis haline dönüştürmüş olacağız. Verimli teknolojik imkânları kullanarak Uşak’taki hibrit güneş santrali projemizi, 2022 yılı sonunda faaliyete almayı planlıyoruz. Eurobond tahvil ihracında yaptığımız geri alımlarımız üçüncü çeyrekte de devam etti. 30 Eylül itibarıyla 39 milyon 187 bin ABD Doları nominal değerdeki şirketimizin Eurobond’larını geri alarak borç maliyetimizi de azalttık. Devam eden Eurobond geri alımlarımızın güncel tutarı ise 45 milyon 789 bin ABD Dolarına ulaştı” diye konuştu.

Aydem Yenilenebilir Enerji Hakkında Bilgiler

“Aydem Yenilenebilir Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine odaklanan bir şirkettir. Şirket, kariyerini verimli enerji çözümleri geliştirmeye adamış olan Karen Aydem tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Şirket, güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisi alanlarında uzmanlaşmıştır ve bu kaynaklardan hem çevre dostu hem de ekonomik olarak uygulanabilir bir şekilde yararlanmayı mümkün kılan yenilikçi bir teknoloji geliştirmiştir.”

Aydem Yenilenebilir Enerji, rüzgar ve güneş enerjisi alanında bir dünya lideridir. Kendimizi müşterilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunarken çevre dostu ve sosyal sorumluluk sahibi olmaya adadık.

Herkesin temiz enerji hakkına sahip olduğuna inanıyoruz, bu nedenle kârımızın bir kısmını dünyanın dört bir yanındaki yenilenebilir enerji programlarını desteklemek için bağışlıyoruz.

Bu hareketin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz ve bunu gerçekleştirmek için bize katılacağınızı umuyoruz!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!