USD28,81
EURO31,41
JPY19,44
RUB0,327600
GBP36,08
EURO/USD1,09
BIST8.046,62
GR. ALTIN1.851,27
BTC36.447,70

Hepsiburada Hissesi Bir Günde Büyük Kayıp Yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yılın son aylarına yaklaşırken Hepsiburada hissesinde önemli bir düşüş yaşandı. Beklentilerin tersinde gerçekleşen durum akıllarda soru işareti bıraktı.

Yılın ikinci çeyreğinde bilanço sonras önemli bir düşüş gören Hepsiburada hissesi, bu sefer bir günde yüzde 35 oranında düştü. 23 Kasım 2021 de açıklanacak olan 3. çeyrek bilançosu öncesinde kritik uyarı yayınlayan şirket, hem 3. çeyrek hem de yılsonu beklentilerini bir kez daha aşağı revize ettiği kaydedildi.

Hepsiburada’dan açıklanan duyuruya göre şirketin bu yıl sonu için toplam hasılat öngörülen 28-29 milyar lira aralığından 24 milyar lira seviyelere revize edildi.

Bilanço ve yılsonu beklentilerinin yüksek oranlı revizyona tabi tutulduğu uyarı sonrasında, Hepsiburada Temmuz ayı başında 12 dolar hisse miktarı ve 768 milyon dolar halka arz büyüklüğü ile halka açılan şirketin hisse fiyatı, seans sırasında 3.50 dolara kadar gerilediği görüldü.

Hepsiburada’nın yaklaşık olarak 4 milyar dolar ile halka açıldı. Hepsiburada’nın piyasa değeri son düşüş ile birlikte 1,18 milyar dolar seviyesine kadar gerilemiş oldu.

Hepsiburada’dan Uyarı Duyurusunda Rekabet Vurgusu

Hepsiburada şirketi uyarı duyurusunda bilançosunun büyüme hızındaki yavaşlamasında artan rekabet ortamından olumsuz yönde etkilendiğini vurguladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!