USD28,81
EURO31,41
JPY19,44
RUB0,327600
GBP36,08
EURO/USD1,09
BIST8.046,62
GR. ALTIN1.851,27
BTC36.447,70

Hitit Bilgisayar Halka Arz Ediliyor!

hitit-bilgisayar-halkarz-2021
hitit-bilgisayar-halkarz-2021
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Hitit Bilgisayar halka arz edilecek. Bu noktada Hitit Bilgisayar’ın paylarının bir kısmı yani yaklaşık %50 iştiraki mevcut durumda Pegasus’un aittir. Yaptığı açıklamada yer alan detaylara göre Hitit Bilgisayar direk halka arz edilme kararı aldı. SPK tarafından alınan karar için geçtiğimiz Kasım ayında başvurularını yaptı. SPK’ya sunacağı izahmanesinde ise direk 35.192.308 TL nominal değerli paylarını halka arz edeceklerini ifade etti. Firmanın sektördeki istikrarlı büyümesi yatırımcıları heyecanlandı. Halka arz edilecek payları şimdiden büyük ilgi görmeye başlıyor. İşte, merak edenler için Hitit Bilgisayar hakkında tüm detaylar sizlerle…

Hiti Bilgisayar Halka Arz Detayları

Hitit Bilgisayar halka arz edileceğini duyurdu. Bildiğiniz üzere Hitit Bilgisayar’ın paylarının büyük bir kısmı dünyanın en büyük havacılık firmalarından biri olan Pegasus’a aittir. Bu noktada halka arz edilirken fiyat istikrar noktasında kararlı olduğunu da ifade etti. Yalnızca yerli yani yurtiçi bireysel yatırımcılara paylarını açacak. SPK onayıyla beraber halka arzın uygulanması halinde borsaya işlem gördükten hemen 30 gün sonraya kadar payları dağıtılacak. Şimdiden yatırımcıları halka arz edilen paylarının nasıl kullanılacağını merak ediyor.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Hitit Bilgisayar paylarının dağıtımdan sonra nasıl ve nerede kullanılacağı sıkça merak ediliyor.  Havacılık başta olmak üzere neredeyse uçtan uca çözüm sunan firmalar arasında yer alıyor. Bu sektörde dünya lideri firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda halka arz edilerek bu büyümeyi daha da büyük ölçekli hale getirmeyi hedefliyor. Büyümenin akabinde ise global ölçekli marka bilinirliğini arttırma seyrinde de ilerlemek istiyor.

Hitit Bilgisayar halka arz neticesinde sermaye artışı yaşanması halinde kurumsallaşma ve kurumsal yönetim ilkelerinin daha verimli ve etkin şekilde kullanılmasına yönelik harcayacak. Öte yandan şeffaflık, şirket kurumsal kimliğinin daha iyi noktaya gelmesi adına kullanılacağını da duyurdu. Bu noktada bireysel yatırımcıların da şirketin halka arz paylarına büyük ölçüde talep göstermesi bekleniyor. Henüz SPK onayı gelmeden pek çok yatırımcının ilgisini çekmeye başladığı görülüyor.

Halka arz edilen şirket haberlerini güncel şekilde sitemizden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda şirketlere ilişkin merak ettiğiniz en güncel tüm haberleri de takibe alabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!