USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC67.032,16

MİA Teknoloji’nin Halka Arzında Yatırımcılardan 2,5 Kat Talep Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

MİA Teknoloji halka arz talep toplama dönemi gerçekleştirildi. MİA Teknoloji talep toplama sürecinde halka arz paylarına yatırımcılardan 2.5 kat talep yağdı.

MİA Teknoloji 15-16 Kasım tarihlerinde talep topladı. MİA Teknoloji sermayesinden 30 Milyon TL’den 38 Milyon TL’ye yükselmesi sebebi ile 8 milyon TL nominal değerli payların satışına ek 4,5 milyon TL değerli ortak paylarının satışıyla birlikte toplam 12,5 milyon lot için 196.391 yatırımcı talepte bulundu.

Yatırımcılardan Metro Yatırım’ın öncülüğünde gerçekleşen halka arz işlemlerinde nominal değerli pay başına toplama fiyatı 15,80 TL olarak belirlendi. Halka arzda şirketin 12,5 milyon adet nominal değerli pay karşılığında 31,8 milyon adetlik talep toplandı. bu doğrultuda MİA Teknoloji’nin yatırımcılardan halka arz 2,5 kat talep gelmiş oldu.

Halka arza ilişkin açıklamada bulunan MİA Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Beltekin, “Başarılı bir halka arz sürecini yatırımcılarımızın gösterdiği ilgi ve talepler doğrultusunda büyük bir mutluluk ve gururla tamamladık. Halka arz sonrası şirketimiz yeni yatırımlar ile ulusal ve uluslararası yazılım sektöründe gücüne güç katarak ilerlemeye devam edecek. Yatırımcılarımızla birlikte daha güçlü adımlarla devam ettiğimiz bu yolda katma değeri yüksek inovatif çözümler üreterek yeni girişimlerimizi ve projelerimizi hep birlikte paylaşacağız” ifadesinde bulundu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!