USD28,87
EURO31,48
JPY19,39
RUB0,327100
GBP36,18
EURO/USD1,09
BIST7.898,59
GR. ALTIN1.848,94
BTC37.381,19

Mobiltel Halka Arz Açıklaması Yaptı!

mobiltel-halka-arz-edilecek
mobiltel-halka-arz-edilecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Mobiltel halka arz konusunda açıklama yaptı. Mobiltel’in Genel Müdürü Yücel Kubanç halka arz ile sürdürülebilir ve gelişmeye devam eden aynı zamanda Pazar payını arttırmaya devam eden bir şirket olacaklarını söyledi. Mobiltel mobil distribütörlük konusunda faaliyetlerini hız kesmeden devam ettiren en köklü şirketlerden biridir. Halka arz edilerek piyasadaki mevcut konumunu daha yüksek noktaya taşımayı hedefliyor demek mümkündür. Alınan karar neticesinde Mobiltel şirketinin yaklaşık 20,29’luk bölümü 18-19 Kasım’da toplama yöntemi ile ihraç edilmeye başlayacak. İşte, şirkete ilişkin merak edilen diğer detaylar sizlerle…

mobiltel-halka-arz

Mobiltel 20. Yılında Halka Arz Ediliyor!

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ. 20. Yılında halka arz kararı verdi. Mobiltel halka arz konusunda SPK’dan gerekli izinleri de aldı. 20. Yılında halka arz edilecek olan Mobiltel paylarının yaklaşık yüzde 20,29’unu halka arz edecek. Şirket her bir hissesini 1,60 liradan satışa çıkaracak. Genel anlamda şirketin 2020 yılı verilerini aktarmak gerekirse de;

  • Mobiltel 2020 yılında tam1,8 Milyar TL gelir elde etti.
  • Yine 2020 yılında 377,6 milyon TL net kâr elde etti.
  • 2021 yılının ilk 6 ayında ise 980,6 milyon lira gelir elde ederek 76,1 milyon lira net kârla devam etti.

Yapılan bir araştırmaya göre Mobiltel şirketi kendi sektöründeki en iyi 5 şirket arasında yer alıyor. Bu noktada halka arz edilirken pek çok yatırımcının gözdesi olmaya başladı.

Halka Arz ile Büyümeye Devam Edecek!

Mobiltel halka arz ile tüm bu büyümenin daha da artmasını hedefliyor. Geleceğe yatırım amacıyla yapılan bu hamlenin hem yatırımcılara hem de şirketin kendisine doğrudan kazanç elde ettirmesi hedefleniyor. Ayrıca bu yatırımların genelinin yurt içinden olacağı düşünülüyor. Halka arz konusunda açılan şirketlere gelen yatırım verileri de yurt içi yatırımcıların ilgi gösterdiğini gösteriyor. Mobiltel halka arzın sonucunda elde edilen gelirin %70’ini borçlarını kapatmaya harcayacak. Ayrıca  kalan %30’unu ise direk şirketin büyüme hedefine yönelik harcayacağını da açıkladı.

Halka arz edilecek ve edilen tüm şirketlerin en güncel haberlerini okumak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!