USD28,93
EURO31,71
JPY19,57
RUB0,324900
GBP36,57
EURO/USD1,10
BIST8.107,19
GR. ALTIN1.874,99
BTC37.117,45

Pinterest Nasıl Para Kazanır? Pinterest Halka Arz Hissesi Ne Kadar?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Sosyal medya platformlarından Pinterest bu yılın başlarında halka açıldı. Kısacası şirket reklamdan para kazanıyor. Hisseler 18 Nisan’da New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “PİNS” sembolü ile işlem görmeye başladı.

PİNTEREST HALKA ARZ DEĞERİ

Pinterest’in ilk halka arz (IPO) fiyatı hisse başına 19 dolardı ve 1,4 milyar dolar yükselterek, kısıtlı hisse senedi ve opsiyonlar dahil olmak üzere kabaca 12.7 milyar dolarlık bir değerleme sağladı. 17 Ekim 2019 itibariyle şirketin piyasa değeri 14 milyar dolardı. Yaklaşık 300 milyon kullanıcı veya “sabitleyici”, görsellere ve diğer içeriğe göz atmak ve “pinler” biçiminde paylaşmak için her ay bülten tahtası benzeri platformu kullanıyor.

       ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR

  • Pinterest parasını reklam yoluyla, özellikle de tanıtılan pinlerle kazanıyor. Bu tanıtılan pinler, kullanıcı tarafından oluşturulan pinlere (gönderiler) benzeyen reklamlardır.
    Şirket geçen yıl 756 milyon dolar gelir elde etti, ancak 63 milyon dolar net zarar açıkladı.
  • Pinterest’in takip etmeyi planladığı geliri artırma fırsatları arasında daha fazla uluslararası genişleme, videoya odaklanma ve reklam yeteneklerini artırma ve kendi e-ticaret çabalarını sürdürme yer alıyor.

Pinterest Geçmişi Nedir?
2010 yılında kurulan şirket, daha önce Rakuten, Goldman Sachs (GS) ve Andreessen Horowitz dahil 37 firmadan 1.5 milyar dolar fon aldı. 2017’deki son finansman turunda 12,3 milyar dolar değerindeydi. Şirketin çift ​​sınıflı bir yapısı var .

Pinterest kurulduğunda, Facebook Inc. (FB) gibi sosyal ağ sitelerinin modelini takip ediyor gibiydi, yani önce büyük bir kullanıcı ağı geliştirmeyi ve daha sonra gelir elde etme araçlarını kurmayı hedefliyordu. 2018’de bir önceki yıla göre %60 artışla 756 milyon dolar gelir elde etti. Şirket, 2019’un ikinci çeyreğinde yıllık %62 artışla 261 milyon dolar gelir elde etti.

Haftalık aktif kullanıcıların %68’inin Pinterest’te yeni bir marka veya ürün keşfettiğini belirten bir Talk Shoppe anketine atıfta bulunan şirket, “Reklamcılık ürünlerimiz işletmelerin karar verme yolculuklarında Pinner’lara ulaşmalarına yardımcı oluyor” dedi.

“Tek bir resim, bir resim veya video döngüsü içeren Tanıtılan Pin reklam biçimimiz aracılığıyla çeşitli reklamveren hedeflerine hitap ediyoruz. Yeni geliştirme ve mevcut reklam ürünlerini iyileştirme yeteneğimiz, gelecekteki büyümemizin önemli bir itici gücü olacaktır.”

Peki Pinterest nasıl yatırımcılar arasında en çok konuşulan sosyal medya şirketlerinden biri haline geldi ve terfi pini nedir?

Para Kazanan Pinler
Daha geleneksel gelir elde etme yöntemlerine bakmadan önce, Pinterest’in para kazanma fırsatları yaratmak için benzersiz pin sistemini nasıl kullandığına bakmakta fayda var . Şirket, kullanıcıların sabitlenmiş ürünleri ayrı bir satıcı sitesini ziyaret etmek yerine doğrudan Pinterest’ten satın almalarına olanak tanıyan bir “satın al” düğmesini entegre etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!