USD28,86
EURO31,61
JPY19,08
RUB0,290100
GBP36,46
EURO/USD1,09
BIST7.959,95
GR. ALTIN1.858,26
BTC37.790,44

Platform Turizm PLTUR Halka Arz Edecek! Sakın kaçırmayın…

featured
platform-turizm-halka-arz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusu işlemlerini tamamlayan Platform Turizm, halka arz ediyor.  Sonunda mevzubahis şirketin halka arz detayları belli olmuş durumda!
Sermaye artırımı ve ortak satış methoduyla, Platform Turizm toplamda 49.500.000 TL nominal değerli paylarını halka arz etmeyi hedefliyor. İnfo Yatırım önderliğinde “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile gerçekleşmesini beklediğimiz halka arz için, 2 iş günü süreyle talepler toplanacaktır.

Platform Turizm Türkiye’de Sınırları Aşan Büyük Güç Olma Yolunda ilerliyor!

Personel taşıma ve filo kiralamak sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 2002 senesinde kurulan Platform A.Ş., ilerleyen senelerde faaliyet alanını genişleterek yurt içi ve yurt dışında önemli başarılara imza atmış, ülkemizin kalkınmasına katkı veren hizmet şirketlerinden biri haline gelmeyi başarmıştır.

Şuan Günümüzde Platform A.Ş., personel ve öğrenci taşımacılığı, filo kiralama hizmeti , iş makinesi ve özel donanımlı araç kiralama, kültürel amaçlı gezi organizasyonları, turizm acentesi işletmeciliği, gıda dağıtım ve nakliye hizmetleri, yurt dışında metrobüs ve toplu taşıma hizmeti, personel destek hizmetleri (temizlik işleri, zabıta ve güvenlik<sektörü) ve mesire yeri işletmeciliği gibi hizmet sektörünün olarca alanında işlev göstermektedir.

Firma, kurulduğu yıldan bu zamana yurt içinde ve yurt dışında rekabet gücünü artırma amacıyla teknoloji ve bilgi birikimine yatırım yapmaya önem vermiştir. Profesyonel çalışanları, tam donanımlı altyapısı ve sorunsuz iletişim ağıyla çağımıza ayak uydurmayı başarmıştır. Hizmette üst düzey kalite anlayışını hedefleyen Platform turizm halka arz A.Ş, 2014 yılı itibariyle yaklaşık 190 milyon TL ciro ve 900 çalışan istihdamıyla ülke ekonomisine katkı yapmaya halihazırda devam etmektedir.

Eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşeceği açıklanan taslak izahname bilgilerine baktığımızda, halka arza katılım göstermek isteyen yatırımcılar, Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkili kuruluşlardan birine başvurmalarının yeterli olacağını görüyoruz.

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım (Borsa’da Satş – Sabit Fiyat)

Halka arz fiyatı; 9,10 TL (Taslak izahname bilgisine göre)

Satışa sunulacak pay miktarı; 49.500.000

Halka arz kodu; PLTUR

Tahsisat Oranı; Borsa’da Satış ile gerçekleşeceği için, tüm yatırımcı grubuna eşit dağıtım uygulanacak.

İşlem göreceği Pazar; Şirket paylarının BİST – Yıldız Pazar’da işlem görmesi için Borsa’ya başvuru gerçekleştirildi.

PLTUR  Neden Halka Arz Edecek?

Edindiğimiz bilgilere göre, halka arz gerekçeleri şu şekilde sıralanıyor;

– Şirket’in öz kaynaklarının güçlendirilmesi

Reklam Alanı

– İşletme sermayesinin artırılması

– Büyüme hedeflerinde devamlılık sağlamak ve büyüme hedeflerine bağlı olarak filodaki araç sayısının artırılması için araç alımların yapılması

– Şirket’in tanınırlığını yurt içi ve yurt dışında artırmak

– Rekabet gücünün yükseltilmesi

– Potansiyel müşteriler nezdinde mevcut güvenilirliğinin ve saygınlığın artırılması

– Sürdürülebilir kurumsal yapının oluşmasını sağlamak ve raporlama standartlarının geliştirilmesi

– Şeffaflık ve hesap verilebilirlik düzeyinin yükseltilmesi

– Şirket paylarının likit hale getirilmesi neticesinde kredi verenler nezdinde gerekmesi durumunda daha düşük maliyetle borçlanma imkanına kavuşulması olarak sayılabilir.

Sulanma Etkisi
Ortaklık paylarının halka arzı mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanarak sermaye artırımı ve ortak satışı şeklinde olması hedefleniyor. Halka arzdan pay alacak kişiler için %53,84 oranında sulanma etkisi olması beklenmektedir. 1 TL nominal değerli pay için sulanma etkisinin miktarı 4,8995 TL
Mevcut ortaklar için %13,56 oranında pozitif sulanma etkisi olacak olup, 1 TL nominal değerli pay için sulanma etkisinin miktarı 0,5017 TL olarak açıklandı.

sulanma-etkisi-pltur

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!