USD28,91
EURO31,84
JPY19,72
RUB0,324200
GBP36,87
EURO/USD1,10
BIST8.093,54
GR. ALTIN1.899,40
BTC37.911,44

Porsche, halka arz Çok Yakında Gerçekleşebilir!

Porsche Halka Arz
Porsche Halkaarz edebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Sizler de Porsche hissesi satın almak ister misiniz? Eğer cevabınız evet size güzel bir haberimiz var çünkü Alman otomobil üreticisi hisselerinin hemen hemen yüzde 25’ini Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında listelemek için ilk halka arz duyurusunu yapmış bulunmakta. Porsche’nin hesabına göre, halka arz Eylül ayının sonlarında ya da Ekim ayının başında arz işlemi gerçekleşmiş olacak.

Porsche Ne zaman Halka Arz Olacak?

Herkesin hayalindeki araba markası olan Porsche, eğer halka arz olursa piyasa değerinin yaklaşık 86 milyar Euro’ya yükseleceği bekleniyor. Bu rakam, Almanya’nın şuana kadar yapılmış en büyük halka arzı olarak tarihe geçebilir.

Geçtiğimiz gün, Alman araba firması Volkswagen’in genel kurulu spor araba markası olan Porsche halka arz edilip edilmeyeceğine karar vermek için bir araya geldi. Eğer buradan beklenen karar çıkarsa Porsche, bu ayın sonunda halka arz edilecek. Volkswagen CFO ve COO’su Arno Antlitz, Porche’un en büyük hissedarı durumunda bulunan Volkswagen’in 52 milyar Euro’luk elektrifikasyona geçiş planlarını finanse edebilmek için borsaya kote olmanın önemine dikkat çekti.

porsche-arz-olabilir

Porsche için Yatırımlarıyla gündeme geliyor!

Porsche, geçen mayıs ayında lityum-silikon batarya sektörüne odaklanan Group14 Technologies’in 400 milyon dolarlık yatırım turuna katılmıştı. Porsche‘un 100 milyon dolar yatırdığı turda OMERS, Decarbonization Partners, özel sermaye şirketi Riverstone, Vsquared Ventures ve Moore Strategic Ventures gibi firmalar da yerini aldı.

Porsche’nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Lutz Meschke, şirketin pil teknolojisi alanındaki işbirliğini yoğunlaştırma hedefinde olduğunu bildirdi. Meschke 2025 yılına kadar elektrikli araç teknolojilerine 6 milyar dolar yatırım yapacaklarını açıklamıştı. Gelecek zamanda tamamen elektrikli spor aracı Taycan’ı tanıtan Porsche, bu aracı geliştirmek için fabrikasını genişletmek de dahil olmak üzere 1 milyar dolardan fazla harcama yaptı.

2019’un Eylül ayında Porsche elektrikli araç üreticisi Rimac’taki hisselerini arttırdığını beyan eti. İlk etapta Rimac’ta yüzde 10 hisseye sahip olan Porsche, şu anda şirketin yaklaşık olarak yüzde 15.5’ine sahip olduğunu açıkladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!