USD32,30
EURO34,71
JPY0,211300
RUB0,344300
GBP40,60
EURO/USD1,07
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.424,54
BTC70.841,35

Yatırımcıların Dikkatine; ISDMR Payları Depremin Ardından Yeniden İşleme Açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Yaşanan deprem felaketi nedeni ile 6 Şubat tarihinden itibaren işlem görmeyen İskenderun Demir ve Çelik (ISDMR) hisseleri, 20 Şubat 2023 Pazartesi gününden itibaren yeniden işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’un konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ISDMR.E sırası, şirket ile ilgili özel durum açıklamasının Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurulmuş olmasına istinaden 20/02/2023 Pazartesi seans başından itibaren yeniden işleme açılacaktır.” İfadeleri yer aldı.

6 Şubat 2023 Tarihinde İşlemlere Kapatıldı

Deprem felaketi sebebi ile deprem bölgesinde yer alan şirketlerin paylarına ait işlem sıraları, şirketlerin depremden ne şekilde etkilendiklerine ilişkin yapılacak açıklamalara kadar durdurulmasına karar verilmişti.

İskenderun Demir Çelik, 13 Şubat 2023 tarihli yaptığı önemli açıklamada, şirketin üretim tesislerinde durum tespiti çalışmaları sebebi ile ara verildiğini açıklarak, 17 Şubat’ta ise “Deprem nedeniyle meydana gelen hasarın mali boyutunun tespiti için çalışmalar devam etmekte olup hasar tutarının Şirketimizin mali tablolarını önemli ölçüde etkileyecek düzeyde olmadığı değerlendirilmektedir. Ayrıca Şirketimizin deprem kaynaklı oluşacak hasarları sigorta teminatı kapsamındadır. Şirketimizin yeniden üretime geçebilmesi için tesislerde proses bazında çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu çalışmalar tamamlandıktan sonra kademeli ve kontrollü bir şekilde üretime yeniden başlanması planlanmaktadır.” Açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yayınladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!